Історія

Курінь "Чортополохи" діяв спершу яко гурток під назвою "Еделвайси" тому що всі основниці походили з пластових частин, які існували в повоєнному періоді на терені Зальцбурґу, Австрія.   Ім'я "Еделвайси" підкреслювало зв'язок з пластуванням в австрійських Альпах, де квітка "Еделвайс" процвітає.

7-го грудня, 1951 року, відбулися у Філядельфії сходини, де створино самостійну стежу УСП-ок, яка згодом перетворилася у гурток "Чортополохи".  Членами-основницями "Чортополохів" були старші пластунки:

Ярослава Барабах-Онуферко, Анна Максимович,

Віра Пак, Наталіа Петровська-Головінська,

Іванна Сіра-Білик і Марта Тарнавська

Після першого року, Крайова Пластова Старшина затрвердила Самостійний Гурток з назвою "Чортополохи " і надала порядкове число "8".

В 1960 році, 8-ий Самостійний Гурток "Чортополохи" перетворено на 8-ий курінь УСП.

В 1966 році, більшість старших пластунок "Чортополохи" перейшла до сеніорату, створюючи Підготовчий курінь УПС-ок.  Дня 24 жовтня 1967, КПС затвердила курінь УПС "Чортополохи" і надала порядкове число "24".

Що два роки, відбувається Велика Рада "Чортополохів" (членів обох куренів - УСП та УПС) зі звітуванням, нарадами, та товариськими точками.  В роках коли не відбувається Велика Рада, відбуваються Малі Ради (окремі для УСП-ок та УПС-ок) з перевиборами проводів обох куренів.  Наш курінь є розділений на стежі в Філядельфії, Ню Йорку/Ню Джерзі та Чікаґо.  Члени куреня є активні в КПС, ГПБ, ОТК, та по станицях. Члени також проводять новацькі та юнацькі табори.